Connect with us

Lokalt

Politiet roser VM-publikummet: Få oppdrag under fotballfesten

Publisert

den

Illustrasjonsbilde: KI

Sør-Vest politidistrikt takker publikum for god oppførsel under fotball-VM. Til tross for store folkemengder og flere folkefester i regionen, hadde politiet få oppdrag knyttet til arrangementene.

Politi Gjennom mesterskapet har politiet hatt ekstra ressurser til stede ved en rekke offentlige visninger og VM-arrangementer i Sør-Vest politidistrikt.

I en oppsummering etter mesterskapet takker Politiets nettpatrulje publikum for innsatsen.

– Vi takker for god oppførsel. Selv om det har vært mange engasjerte sjeler og store folkeansamlinger, har det vært få politioppdrag knyttet til VM, skriver Politiets nettpatrulje Sør-Vest.

Rolige folkefester

Under mesterskapet samlet tusenvis av mennesker seg til storskjermarrangementer og folkefester, blant annet på Indre kai i Haugesund. Før de største kampene oppfordret politiet publikum til å vise hensyn, ta vare på hverandre og bidra til en trygg feiring.

Annonse

Ifølge politiet bidro publikum til at arrangementene kunne gjennomføres uten nevneverdige hendelser.

Håper samholdet fortsetter

Politiet håper den gode stemningen fra VM ikke forsvinner når mesterskapet er over.

– Vi håper samholdet og den gode stemningen i lokalmiljøene kan vedvare, skriver Politiets nettpatrulje.

Den positive oppsummeringen kommer etter flere uker med store folkeansamlinger i hele politidistriktet, der fotballinteressen skapte folkefest uten at det førte til mange politioppdrag.

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige