Connect with us

NTB

Landslagskeeper Bergerud skifter klubb

Norge-keeper Torbjørn Bergerud (31) går fra Wisla Plock til Fredericia i dansk håndball. Norge-keeper Torbjørn Bergerud (31) går fra Wisla Plock til Fredericia i dansk håndball.

Publisert

den

Torbjørn Bergerud fortsetter karrieren i Danmark. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Norge-keeper Torbjørn Bergerud (31) går fra Wisla Plock til Fredericia i dansk håndball.

Sport: Det opplyser den danske toppklubben på eget nettsted. Bergerud bytter klubb umiddelbart og har skrevet kontrakt til sommeren 2029.

Bergerud har spilt i Polen i ett år etter at han forlot Kolstad i fjor sommer. Han har vært norsk førstekeeper i en årrekke og har spilt i storklubber som Flensburg i Tyskland og GOG og Holstebro i Danmark.

– Når en spiller med Torbjørn Bergeruds internasjonale meritter velger Fredericia, er det et sterkt bevis på at strategien vår virker. Gjennom flere år har vi målrettet utviklet klubben, og i dag blir vi betraktet som en attraktiv destinasjon for internasjonale toppspillere, sier klubbleder Bent Jensen i Fredericia.

– Jeg gleder meg virkelig mye til å vende tilbake til dansk håndball og en av Europas sterkeste ligaer. Danmark er et land og en liga som passer meg veldig bra, sier Bergerud selv.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige