NTB
VM-natten for matleverandørene – nordmenn bestilte over 4000 burgere
VM-feberen har tatt over Norge, og det merker også matleverandørene Foodora og Wolt. VM-feberen har tatt over Norge, og det merker også matleverandørene Foodora og Wolt.

VM-feberen har tatt over Norge, og det merker også matleverandørene Foodora og Wolt.
Innenriks: Matleveringstjenesten Wolt er fornøyd med nok en god kveld og et godt samarbeid med restauranter og bud.
– I Oslo hadde vi en økning på 50 prosent sammenlignet med en vanlig kveld, sier kommunikasjonssjef Christian Kamhaug i Wolt i en pressemelding.
– I og med at kampen var såpass tidlig, hadde det ikke noen særlig effekt på salget på natten, i motsetning til Irak-kampen, som ga en økning i salget på natten på 400 prosent, tilføyer han.
Matleverandøren så en klar økning rett i forkant av kampen, et fall mens den pågikk, og så en økning igjen utover kvelden når gledesrusen hadde lagt seg og sulten meldte seg.
– Denne kvelden gikk det aller mest i burger, men også en del pizza og mye dagligvarer, særlig energidrikk, øl, brus og snacks, forteller Kamhaug.
Irak-kampen ga mest salg om natten, men Frankrike-kampen var den som hadde det største salget om vi ser hele kvelden under ett.
Førstkommende søndag venter åttendedelsfinalen mellom Norge og Brasil, og det melder matleverandørene at de er klare for.
Rush rett før avspark
For matleverandøren Foodora traff det største rushet rett før avspark. I tidsrommet fra klokken 17 til 19 økte ordrevolumet med over 30 prosent sammenlignet med en vanlig tirsdag.
I en pressemelding fra Foodora framkommer det at brus, energidrikk og chips toppet listene på en av de mest minneverdige sommerkveldene i Norges historie.
Nordmenn bestilte over 4000 burgere og 851 pizzaer i løpet av kvelden.
– Vi visste at nordmenn var sultne på seier, men i går var de vel så sultne på burger og pizza, sier Prashant Søegaard, administrerende direktør i Foodora Norge.
(©NTB)
