NTB
Russiske myndigheter forbyr barn å feriere på Krym
Myndighetene i russisk-okkuperte Krym innførte mandag forbud mot å ta med barn på ferie til den ukrainske halvøya ved Svartehavet. Myndighetene i russisk-okkuperte Krym innførte mandag forbud mot å ta med barn på ferie til den ukrainske halvøya ved Svartehavet.

Myndighetene i russisk-okkuperte Krym innførte mandag forbud mot å ta med barn på ferie til den ukrainske halvøya ved Svartehavet.
Utenriks: Forbudet gjelder fram til 1. september og blir begrunnet med en krevende sikkerhetssituasjon.
– Disse tiltakene er nødvendige for å opprettholde den offentlige sikkerheten, sier Sergej Aksjonov på Telegram. Han er øverste leder på Krym, utnevnt av russiske myndigheter.
Ukrainske droneangrep har forårsaket alvorlig drivstoffmangel i regionen, og tidligere restriksjoner på drivstoffsalg til private bilister er nå erstattet av et fullstendig forbud.
Energileverandøren Krimenergo har samtidig kunngjort tidsplaner for strømbrudd, noe som vil ramme vannforsyningen.
Ukrainas forsvarsminister Mykhajlo Fedorov sa i forrige uke at deres plan er å trappe opp droneangrepene mot Krym i håp om å isolere halvøya fra omverdenen.
(©NTB)