Connect with us

NTB

Uefa-styret åpner for videre testfase med ståplasser i europacupkamper

Uefa-styret utvider tilgangen til å ha ståplasser i europacupkamper og varsler ytterligere åpning fra 2027-28-sesongen. Uefa-styret utvider tilgangen til å ha ståplasser i europacupkamper og varsler ytterligere åpning fra 2027-28-sesongen.

Publisert

den

Uefa-styret har vedtatt ytterligere åpning for bruk av ståplasser i europacupturneringer. Det har allerede eksistert et prøveprosjekt siden 2022, og det er besluttet utvidet. Foto: Martin Meissner, AP / NTB

Uefa-styret utvider tilgangen til å ha ståplasser i europacupkamper og varsler ytterligere åpning fra 2027-28-sesongen.

Fotball: Nasjonale forbund som har deltatt i Uefas prøveprosjekt kan fra kommende sesong tillate ståplasser i alle europacupturneringer, inkludert kvalifiseringsrunder. Til nå har ordningen vært bare for mennenes turneringer.

Forbund som ikke har deltatt i prosjektet, men som har tillatt ståplasser i sin hjemlige toppdivisjon i minst tre år kan søke om å få ha ståplasser i europacupturneringer fra 1. september i år.

Ut over dette kan øvrige forbund begynne å legge planer for 2027-28-sesongen, da det innføres nye regler for fotballarenaer, med minimumskrav for bruk av ståplasser.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige