Lokalt
Hotell- og restaurantstreiken er trappet ytterligere opp i dag
1161 Fellesforbundet-medlemmer i 98 bedrifter gikk søndag ut i streik, og dermed har snart 4000 hotell- og restaurantansatte lagt ned arbeidet. 1161 Fellesforbundet-medlemmer i 98 bedrifter gikk søndag ut i streik, og dermed har snart 4000 hotell- og restaurantansatte lagt ned arbeidet.

1161 Fellesforbundet-medlemmer i 98 bedrifter gikk søndag ut i streik, og dermed har snart 4000 hotell- og restaurantansatte lagt ned arbeidet.
Haugesund: Blant dem som gikk ut søndag, er kantinemedarbeidere ved store industribedrifter og anlegg på Stord, Kongsberg og Haugesund, skriver Fellesforbundet i en pressemelding.
– Vi mener alvor. NHO Reiseliv snur ryggen til våre medlemmer – sine ansatte – når de ikke vil løfte deres lønn- og arbeidsvilkår. Søndag 3. mai er totalt 3858 av våre medlemmer i 286 bedrifter i streik, slår forbundsleder Christian Justnes fast.
Streiken i hotell- og restaurantnæringen har vart siden 19. april. Ved siden av 3858 Fellesforbundet-medlemmer, er også 330 Parat-medlemmer tatt ut i streik.
(©NTB)
