reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
En person mistet livet og ble kritisk skadet i en kollisjon mellom en lastebil og to personbiler i Hå kommune på Jæren torsdag morgen. Foto: Carina Johansen / NTB

Én død og to kritisk skadet i trafikkulykke på Jæren

En person er død og to er kritisk skadet etter en kollisjon mellom en lastebil og to personbiler på Nordsjøvegen i Hå kommune på Jæren torsdag morgen.

Av NTB | 29.01.2026 10:07:20

Ulykker og naturkatastrofer: Nødetatene fikk melding om ulykken like før klokken 7.

– Ulykken er alvorlig, en person er bekreftet omkommet, og man jobber med å frigjøre en annen person, skriver operasjonsleder Steinar Knudsen ved Sørvest politidistrikt på politiloggen klokka 7.36.

Senere bekrefter politiet at to personer betegnes som kritisk skadet og er fraktet til sykehus. Til sammen fem personer var involvert i ulykken.

Ifølge politiet blir veien stengt i flere timer som følge av arbeid på stedet.

– Vi har varslet Statens Havarikommisjon på grunn av transportkjøretøy, samt ulykkesgruppen og egne krimteknikere på grunn av alvorlighetsgraden, opplyser Knudsen.

Operasjonslederen opplyser at lastebilen frakter storfe. Eier av dyrene er varslet, og det jobbes med alternativ transport.

(©NTB)

Flere nyheter: