Haugesunder i 40-årene savnet i flere måneder – politiet etterforsker internasjonalt
En mann i 40-årene fra Haugesund, bosatt i utlandet, har vært savnet siden midten av september. Politiet bekrefter at saken har vært etterforsket over tid.
Av Egil M Solberg | 05.12.2025 19:47:19
Etterlyst: – Vi har egne rutiner for denne typen saker, og etterforskningen pågår fortsatt, sier etterforskningsleder Herman Emil Eileraas ved Haugesund politistasjon til Haugesunds avis.
Pårørende er informert, og etter dialog med familien har politiet valgt å gå offentlig ut. De ønsker foreløpig ikke å oppgi hvilket land mannen har bodd i.
Målet er å avklare mannens posisjon og om han har det bra. Saken behandles som en savnetsak, men politiet utelukker ikke at mannen kan ha blitt utsatt for noe straffbart.
– Det er krevende når det skjer i et annet land, men vi har gode verktøy og kontaktpersoner som bistår oss, sier Eileraas til avisa.







