reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Bjørn Tore Larsen går av som administrerende direktør for flyselskapet Norse Atlantic. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB

Grunnlegger Bjørn Tore Larsen går av som Norse-sjef

Grunnlegger Bjørn Tore Larsen slutter i flyselskapet Norse Atlantic. Eivind Roald blir ny konsernsjef med umiddelbar virkning.

Av NTB | 28.11.2025 08:59:46

Arbeidsliv: Bjørn Tore Larsen vil fortsette å støtte selskapet og den nye konsernsjefen i en aktiv rolle som styreleder i Norse Atlantic, opplyser selskapet i en pressemelding.

– Jeg er svært glad for å ønske en så erfaren leder velkommen til å videreføre arbeidet vi har startet i Norse. Alle som har fulgt SAS’ utvikling kjenner til den enorme betydningen Eivind hadde som kommersiell direktør, sier Larsen.

Norse oppgir ikke noen grunn til at Larsen går av.

Eivind Roald sier at han er takknemlig for tilliten styret og grunnlegger Bjørn Tore Larsen har vist ham.

– Jeg ser fram til å fortsette den spennende reisen som allerede er godt i gang, sier Roald.

Roald over 30 års ledererfaring innen luftfart, teknologi og kommersiell transformasjon. Han har tidligere vært administrerende direktør i Hewlett-Packard, konserndirektør og kommersiell direktør i SAS, og konsernsjef i QNTM Group.

(©NTB)

Flere nyheter: