Menu
Boca Juniors-tilhengerne kan kanskje snart reise på borteturer igjen. Foto: Johnnie Izquierdo / AP Photo / NTB

Åpner for bortesupportere igjen i argentinsk fotball – opphever tolv år gammelt forbud

Argentinas fotballforbund melder torsdag at de skal gradvis oppheve et tolv år gammelt forbud mot bortesupportere i hjemlig liga.

Av NTB | 17.07.2025 22:44:07

Sport: Rosario Central-tilhengerne vil bli de første som får reise med laget sitt igjen når de møter Lanús lørdag. Oppgjøret vil fungere som en test for hvorvidt det vil fungere å åpne bortetribunene.

– Det er en dag som markerer en tid før og en etter i ligaen vår. Vi må komme oss tilbake til den typen fotball vi alle var vant med som barn, sier fotballpresident Claudio Tapia.

I 2013 nektet forbundet bortetilhengere å reise med laget sitt etter at både en Lanús-tilhenger og en Boca Juniors-fan mistet livet i to uavhengige hendelser.

Forbudet har likevel ikke lyktes i å få bukt med supporterbråk i landet, hvor sammenstøtene mellom ulike klubbers tilhengere har forflyttet seg til gaten i stedet.

(©NTB)