LIVESENTER
Menu
Arkivbilde: Daniel DeNiazi

Menn kastet flasker og knuste busstopp – en ble sprayet og satt i arrest

To menn ble onsdag kveld nektet å gå om bord i en buss ved Oasen storsenter på Norheim, etter å ha inntatt alkohol.

Av Egil M Solberg | 03.07.2025 00:54:19

Orden: Det oppsto en konfrontasjon da de berusede personene ble nektet adgang i bussen.

Politiet ble kontaktet klokka 18.52 etter at de to mennene – én i starten av 20-årene og én i slutten av 30-årene – begynte å kaste flasker og knuste deler av busstoppet.

Den yngste av mennene utagerte så voldsomt at politiet måtte bruke pepperspray. Han ble deretter tatt med til legevakten og satt i arrest, med hjemmel i politilovens paragraf 9.

Mann anmeldt etter trusler mot politiet på Norheim

Under pågripelsen ved busstoppet kom den arresterte med trusler mot politibetjentene.

– Han ytret en del trusler og kommentarer mot politiet, opplyser vaktsjef Britt Jorunn Løvereide.

Mannen blir nå anmeldt for forulemping av offentlig tjenesteperson, i tillegg til andre forhold knyttet til skadeverk og manglende etterlevelse av pålegg.

Duo ble bortvist fra Oasen – vendte tilbake og skapte bråk

De to mennene som senere ble involvert i bråk på busstoppet, hadde tidligere samme kveld blitt bortvist fra kjøpesenteret.

Bortvisningen ble registrert klokka 18.12.

Politiet vurderer nå også anmeldelse også for brudd på pålegg og skadeverk.

Flere nyheter: