Menu
Birgit Skarstein og Christian Semb under Idrettsgallaen 2025. Foto: Ole Martin Wold / NTB

Birgit Skarstein skal bli mamma: – Vi gleder oss

Den tidligere idrettsutøveren Birgit Skarstein (36) er gravid.

Av NTB | 04.06.2025 14:09:10

Kuriosa og kjendiser: Det skriver hun i et innlegg på Instagram. Der viser hun fram en voksende mage.

– Vi gleder oss, skriver Skarstein i teksten til bildene.

I et intervju med NRK utdyper hun.

– Det er et lite gull. Det er neste prosjekt. Nei, altså … Jeg skal få et lite barn da, jeg skal bli mamma til høsten. Det tror jeg blir kjempehyggelig, sier hun.

Graviditeten kom som en overraskelse. Brorens kjæreste var den som fattet mistanke.

– Jeg var i så dårlig form, svimmel og kvalm og skikkelig sliten. Og så var det hun som sa: «Det kan ikke hende at du er gravid da?».

– Det var jo litt absurd. Jeg ble veldig glad, samtidig som jeg nesten ikke turte å håpe at det faktisk skulle gå. Og så føles det jo veldig hyggelig. Det er et helt annet liv, forteller Skarstein.

Trønderen er forlovet med Christian Semb. Til høsten kommer det en liten gutt.

Skarstein har seks VM-gull og fire EM-gull i roing. Flere andre medaljer har det også blitt. I Paralympics-sammenheng har blitt et gull og et sølv i roing. Gullet kom i Rio de Janeiro i 2016.

I langrennspigging har trønderen i alt fire VM-medaljer. Skarstein har samtidig representert Norge i seks paralympiske leker. I Pyeongchang i 2018 var hun norsk flaggbærer.

Veteranen avsluttet sin innholdsrike karriere ved nyttår.

(©NTB)