reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Brannmannskaper fra både Sarpsborg og Halden har rykket ut til en alvorlig trafikkulykke på E6 ved Svinesund utenfor Halden, melder 110-sentralen. Foto: Gunnar Paulsen / Halden Arbeiderblad / NTB

E6 mot Sverige blir stengt i flere timer etter alvorlig ulykke ved Svinesund

Brannmannskaper fra både Sarpsborg og Halden har rykket ut til en alvorlig trafikkulykke på E6 ved Svinesund utenfor Halden, melder 110-sentralen.

Av NTB | 11.04.2025 17:32:21

Ulykker og naturkatastrofer: Ulykken fører til at det er flere kilometer kø før Svinesund mot Sverige. Trafikken på E6 inn til Norge går som normalt, mens E6 retning Sverige trolig vil forbli stengt i flere timer, opplyser politiet.

– E6 ved Svinesund. Halden og Sarpsborg brannvesen er på en alvorlig trafikkulykke, lyder meldingen på X fra Øst 110-sentral.

– To trailere i en ulykke. En kjørt inn i en annen bakfra. Nødetater på vei, lyder en melding som politiet publiserte i politiloggen klokken 16.37.

Politiet fikk melding om ulykken klokken 16.27.

– Føreren av vogntoget som kjørte inn i bakenden på den andre var fastklemt, men bevisst. Han er nå frigjort og tatt inn i SAR Queen, så han blir fløyet til Ullevål i Oslo, forteller politiets operasjonsleder, Kjetil Ringseth, til NTB.

Ifølge Ringseth har sjåføren av det bakre vogntoget trolig ikke oppdaget at det var stillestående kø i høyre felt på motorveien i retning Sverige.

Ulykkesgruppen og Statens havarikommisjon har rykket ut til stedet. Den ene traileren er en tankbil, men denne skal være tom, ifølge politiet.

(©NTB)

Flere nyheter: