reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
ARKIVBILDE: E. Solberg / Radio Haugaland

Mann hentet ut på tur i Bømlafjordtunnelen

Ved 04-tiden i natt måtte politiet rykke ut etter melding om en mann som gikk til fots i Bømlafjordtunnelen.

Av Egil M Solberg | 12.03.2025 06:49:15

Trafikk: Bømlafjordtunnelen forbinder øya Føyno i Stord kommune med fastlandet i Sveio kommune på E39.

Det er ikke uvanlig at politiet må fjerne både fotgjengere og syklister fra slike tunneler i distriktet, inkludert Bømlafjordtunnelen og Karmøytunnelen.

I enkelte tilfeller har også husdyr forvillet seg inn i tunnelene, noe som skaper trafikale utfordringer.

Slike situasjoner utgjør en betydelig trafikksikkerhetsrisiko, både for de involverte og for bilistene som ferdes i tunnelene.

Politiet minner om at det er strengt forbudt for fotgjengere, syklister og husdyr å oppholde seg i undersjøiske tunneler, og oppfordrer alle til å respektere dette for å unngå farlige situasjoner.

Flere nyheter: