Connect with us

Lokalt

Regjeringen utsetter makspriser for drosje

Published

on

En ny taxiforskrift trer i kraft 1. januar. Den har til hensikt å gi mer forutsigbare priser på taxi i sentrale områder. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Regjeringen utsetter maksimalpriser for praiing av drosje med to uker, fra 1. januar til 15. januar.

Taxi: Forklaringen på utsettelsen er at drosjenæringen trenger noe mer tid for å tilpasse seg de nye reglene.
– Departementet har mottatt innspill fra drosjenæringen om at de trenger noe mer tid til å gjøre nødvendige tilpasninger før de midlertidige maksimalprisene trer i kraft. Vi lytter til bransjen, og mener deres innspill er rimelig. Det er også snakk om en kort utsettelse.
– Reglene vil derfor gjelde fra 15. januar 2025, sier statssekretær Vegard Grøslie Wennesland (Ap),
Bakgrunnen for tiltaket er at folk kan møte uforutsigbare priser når de praier en taxi i sentrale områder.
– En maksimalpris vil gi kundene trygghet for at de ikke må betale urimelig høye priser når de praier drosje fra gate eller holdeplass, sier næringsminister Cecilie Myrseth (Ap) om tiltaket.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige