Menu
Redningsmannskaper leter i ruinene av leilighetsbygget som raste sammen i Kairo tirsdag. Foto: Khaled Elfiqi / AP / NTB

Minst åtte omkom da bygård raste sammen i Kairo

Åtte mennesker mistet livet, og tre ble skadet da en seks etasjer høy bygård kollapset sentralt i Egypts hovedstad Kairo, opplyser helsedepartementet.

Av NTB | 10.12.2024 18:22:00

Ulykker og naturkatastrofer: Ni ambulanser ble sendt til ulykkesstedet, og redningsmannskaper fortsetter å lete gjennom ruinene etter ofre, opplyser departementets talsmann Hossam Abdel Ghaffar i en uttalelse tirsdag.

Det ble i 1993 gitt ordre om å restaurere bygningen, som ble oppført på 1960-tallet i bydelen Al-Waili vest i Kairo, ifølge den statseide avisa Al-Ahram. Men «byggets innbyggere anket ordren, og den ble ikke håndhevet», ifølge myndighetene.

Nabobygninger ble ifølge Kairos guvernør evakuert som et forsiktighetstiltak etter hendelsen i bydelen.

(©NTB)

Flere nyheter: