NTB
Ytterligere fire drept i israelske angrep i Libanon
Fire personer ble natt til søndag drept i israelske mot Libanon, ifølge landets regjering og libanesiske medier. Fire personer ble natt til søndag drept i israelske mot Libanon, ifølge landets regjering og libanesiske medier.

Fire personer ble natt til søndag drept i israelske mot Libanon, ifølge landets regjering og libanesiske medier.
Israel: Libanons nasjonale nyhetsbyrå melder at én person er drept i et angrep mot en leilighet i kystbyen Saida. Angrepet førte til at innbyggere i nærheten løp ut på gaten.
De tre andre ble drept i en landsby sørøst for Saida, ifølge Libanons helsedepartement.
Det israelske militæret sier i en uttalelse søndag at de fortsetter å ramme infrastruktur knyttet til den iranskstøttede Hizbollah-bevegelsen. Samtidig melder Hizbollah at de har angrepet flere israelske stillinger i landsbyer nær grensen.
Libanons president Joseph Aoun har foreslått forhandlinger med Israel, men skal ennå ikke ha fått noe svar.
I alt 826 mennesker er drept og over 2000 såret i israelske angrep i Libanon siden 2. mars, opplyser Libanons helsedepartement. Blant dem er det 106 barn og 65 kvinner, viser oversikten.
(©NTB)
