Connect with us

NTB

West Ham-sjefen snakket med Antonio etter bilulykken: – Et mirakel at det ikke gikk verre

Published

on

Samtlige West Ham-spillere varmet opp med Michail Antonio-drakter. Foto: Zac Goodwin / PA via AP / NTB

Julen Lopetegui forteller at Michail Antonio er på bedringens vei etter ulykken i London sist uke. – Et mirakel at det ikke gikk verre, sier spanjolen.

Sport: West Ham-sjefen fikk flere spørsmål om spissens tilstand da han møtte pressen fredag. Meldingene var positive.– Rehabiliteringen går bra, så det er vi glade for. Vi har god kontakt med familien hans, og vi ønsker ham alt det beste. Vi kommer til å besøke ham i dag eller i morgen, sa Lopetegui.
– Han er sterk. Han skal først og fremst ha fokus på å komme seg helt. Så kan vi rette fokuset mot en retur til fotballbanen, la han til.
Ifølge nyhetsbyrået PA forventes det at Antonio blir værende på sykehus i noen uker til. Lopetegui forteller at han allerede har fått pratet med spissen.
– Den beste nyheten er at han var i stand til å snakke med oss før kampen mot Wolverhampton. Når du ser bildene fra ulykken, så er det et mirakel at det ikke gikk verre, fortsatte West Ham-sjefen.
Antonio var involvert i en bilulykke i Essex-området sist uke. Han ble operert for et beinbrudd søndag, før han dagen etter ble hyllet i forbindelse med West Hams hjemmekamp mot Wolves.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige