Connect with us

NTB

Vipers røk 26-30 for Ikast i mesterliga

Published

on

Katrine Lunde kunne juble for nok en seier da Gjerpen fra Skien ble slått 31-21 i kvinnenes eliteserie. Foto: Beate Oma Dahle / NTB

Seiersvante Vipers tapte 26-30 for danske Ikast i den første gruppespillskampen i mesterligaen for kvinner.

Sport: Ikast skulle egentlig ikke være noen målestokk for de regjerende mesterne Vipers, men laget har slitt litt så langt i sesongen.Anført av kaptein Stine Skogrand fikk Ikast en flott start på kampen og en tidlig tremålsledelse. Ikast var oppe i 8-2 før laget fra Kristiansand skjerpet seg og begynte å knappe innpå. Vipers var igjen ajour på 11-11, og ved pause sto det 12-12.
Lagene fulgte hverandre til 15-15 før Ikast klarte å stikke ifra til to-tre mål. Det endte med et firemålstap til slutt.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige