Connect with us

Innhold

Vil trolig ikke stille til gjenvalg: – Har mye annet jeg vil bruke 20-årene på

Published

on

Robin Tveit fikk ikke startet opp FrP-lag i Ullensvang. Foto: Ragne Borge Lysaker.

Robin Tveit (FrP) sier det ikke ser ut til at han stiller til gjenvalg, samtidig som arbeidet med å få på plass et lokallag i Ullensvang fortsatt står på vent. Han avviser konflikt med fylkeslaget og understreker at han fortsatt har fullt fokus på velgerne.

Politikk: FrP-politiker Robin Tveit sier nå at det ikke ser ut til at han stiller til gjenvalg. Samtidig avviser han både konflikt med fylkeslaget og misnøye med egen rolle i partiet.
Tveit uttalte tidligere til Hardanger Folkeblad at han neppe tar gjenvalg. Overfor Radio Haugaland utdyper han vurderingen.
– Det er mye forskjellig jeg ønsker å bruke 20-årene mine på. Politikk krever tid og krefter. Slik ting er nå, ser det ikke ut til at jeg tar gjenvalg, sier han.
Han understreker at beslutningen ikke nødvendigvis er endelig, men gir samtidig få signaler om at situasjonen vil endre seg med det første.
Avviser konflikt med fylkeslaget
Samtidig har det vært spørsmål rundt dialogen med FrPs fylkeslag. Fylkeslederen har uttalt at han ikke kjenner til kontakten Tveit viser til.
Tveit forklarer dette med at fylkeslederen er ny i rollen.
– Jeg har hatt kontakt med andre styremedlemmer, ikke den nye lederen. Hvorfor dette ikke er videreformidlet, vet jeg ikke, sier han.
Han avviser at det ligger konflikt bak.
– Jeg er på ingen måte ute etter å henge ut noen. Det er ingen uenighet mellom meg og fylket. Jeg tolker bare signalene jeg får, og tar beslutninger basert på det.
Ingen lokallag – og ingen framdrift
En sentral utfordring er at FrP fortsatt ikke har lokallag i Ullensvang. Ifølge Tveit er det heller ikke noe han kan opprette på egen hånd.
– Det er bare fylkeslaget som formelt kan opprette lokallag. Jeg har fått beskjed om å vente på kontakt fra fylket. Det har jeg gjort, men det har aldri skjedd.
Han mener det likevel ikke står på interessen lokalt.
– Det er ikke mangel på folk. Jeg har vært i kontakt med mange som ønsker et lokallag og som vil stemme FrP dersom partiet stiller til valg.
Samtidig presiserer han at arbeidet så langt kun har vært på kartleggingsstadiet.
– Jeg har snakket med folk og sett på mulighetene. Ikke noe mer enn det.
– Opplever å bli tatt på alvor
Til tross for manglende framdrift, avviser Tveit at han føler seg oversett i partiet.
– Nei, jeg opplever ikke at jeg ikke blir tatt på alvor. Jeg har ingen grunn til å si det.
Han sier også at det ikke har vært noen oppfølging fra partiet etter intervjuet i Hardanger Folkeblad.
– Men slik jeg ser det, er det heller ingenting å beklage for.
Fokus på velgerne – og eget liv
Tveit meldte seg tidligere ut av Senterpartiet og inn i FrP. Han avviser at partibyttet har skapt usikkerhet rundt hans rolle.
– Nei, jeg føler ikke at jeg har havnet mellom to stoler.
Han understreker at lojaliteten først og fremst ligger hos velgerne.
– Velgerne er min øverste prioritet. Jeg prøver alltid å være så ærlig som mulig. Og jeg jobber for å innfri det jeg gikk til valg på, uavhengig av parti.
Når det gjelder veien videre, er svaret mer åpent.
– Det viktigste nå er å gjøre en god jobb som folkevalgt, fullføre utdanningen og få fagbrev. Så får tiden vise hva som skjer politisk.
Samtidig kommer han med en klar oppfordring:
– Jeg vil oppfordre alle i kommunen til å engasjere seg i politikken.

Live
Neste
Spilles
Forrige