Connect with us

NTB

Vegvesenet varsler stenging og redusert hastighet på Drammensbrua i seks uker

E18 Drammensbrua i retning Oslo holdes nattestengt de neste seks ukene på grunn av utskiftning av fuge. På dagtid reduseres hastigheten. E18 Drammensbrua i retning Oslo holdes nattestengt de neste seks ukene på grunn av utskiftning av fuge. På dagtid reduseres hastigheten.

Published

on

E18 over Drammensbrua holdes nattestengt i retning Oslo i de neste seks ukene. Arkivfoto: Lise Åserud / NTB

E18 Drammensbrua i retning Oslo holdes nattestengt de neste seks ukene på grunn av utskiftning av fuge. På dagtid reduseres hastigheten.

Innenriks: Nattestengningen skjer fra mandag-torsdag mellom klokken 21.30-5.30, opplyser Vegvesenet.

Arbeidet med å skifte ut fugen i nordgående starter 13. april og varer til månedsskiftet mai-juni.

Omkjøringen blir fylkesvei 283 Øvre Sund bru og Bragernestunnelen, samt riksvei 291 Holmenbrua for kjøretøy under 50 tonn.

Samtidig settes hastigheten ned til 50 kilometer i timen på dagtid gjennom hele perioden.

Annonse

Sørgående retning på brua blir ikke berørt av arbeidet.

Vedlikeholdsarbeidet består av å skifte ut en utslitt fuge i det nordgående feltet på den trafikkerte brua.

– Fugene på brua er viktige for å ta opp bevegelser i konstruksjonen. Når de blir utslitt, kan det bli både støy, ujevnheter, skader på kjøretøy og i verste fall skader på brua. Denne fugen er slitt og har skader, derfor må vi skifte den ut nå, sier byggeleder Ola Natvig i Statens vegvesen.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige