Vålerenga bommet på dobbelt åpent mål i tap for Bryne: – Det er ikke mulig
Bryne pepret Vålerenga-målet med avslutninger, og til slutt fikk de hull på byllen. Oslo-klubben hadde én gigamulighet, men misbrukte den og tapte 0-1.
Sport: Vinnermålet kom kvarteret før slutt signert Alfred Scriven.
– Førsteomgangen er noe av det laveste nivået vi har levert. Det er bare å beklage, sa en nedbrutt Vålerenga-trener Geir Bakke til TV 2.
Bryne var farlig frempå ved flere anledninger før halvspilt kamp, og Vålerenga var heldige som kunne gå inn til pausen med like vilkår.
Sanel Bojadzic og Eirik Saunes fikk prøve seg alene med Vålerenga-keeper Jacob Storevik, men ingen av dem klarte å passere målvakten.
Et skudd fra Filip Thorvaldsen fra drøyt 20 meter var Oslo-klubbens eneste søknad om scoring i førsteomgang – men forsøket fikk ikke gjennomslag.
I andreomgang kom Vålerenga til kampens største mulighet. På nærmest åpent mål headet Elias Sørensen ballen i stolpen og fikk returen tilbake i fanget – men blåste ballen over.
– Det er ikke mulig, Elias Sørensen! En gigantisk mulighet. Det er helt åpent mål – egentlig to ganger, reagerte TV 2s kommentator Haakon Frydenberg Thon.
Få minuttene senere straffet Scriven blemmen da han banket Bryne i ledelsen på vakkert vis.
Bryne forlenget den ubeseirede rekken til sju kamper og klatret opp til niendeplass foran Vålerenga, som nå er nummer elleve.
Jærbuene gjester Tromsø i neste serierunde, mens Vålerenga møter tabelljumbo Haugesund.
(©NTB)