United-kaptein Fernandes utnyttet stygge keepertabber – scoret to i seier
Kaptein Bruno Fernandes scoret to ganger etter målvaktsblemmer da Manchester United slo West Ham 2-1 i sesongoppkjøringen i USA søndag.
Sport: Fernandes utnyttet klare feil av West Hams franske keeper Alphonse Areola i New Jersey og sørget for at Ruben Amorims lag fikk en solid start på turneen i USA.
Areola var skyld i begge Uniteds mål, og selv om Jarrod Bowen reduserte for Hammers, skapte London-klubben aldri alvorlige problemer for United.
Fernandes åpnet målballet fra straffemerket i det femte minutt etter at Areola hadde forårsaket straffe ved å dytte Ayden Heaven i bakken.
Fernandes doblet deretter Uniteds ledelse i det 52. minutt med en smart avslutning etter nok en brøler fra Areola. Franskmannens slurvete og svake utspill rett til United-midtbanespiller Kobbie Mainoo utenfor 16-meteren.
Mainoo sendte en pasning til Fernandes, som deretter rolig løftet ballen over Areola.
Bowens smarte avslutning i det 63. minutt ga redusering.
– Det er bra å vinne, selv om det var en treningskamp. Vi ønsker å bruke hver kamp til å forberede oss på best mulig måte og gå inn i sesongen på en positiv måte, sa Fernandes til NBC Sports etter seieren.
Uniteds nysignering Bryan Mbeumo er med laget til USA, men var ikke med i kamptroppen søndag.
Mbeumo kan få sin debut når United møter Bournemouth i Chicago onsdag.
(©NTB)