Connect with us

NTB

Ulv skutt i Stange

Published

on

Fredag kveld ble en ulv skutt i Stange kommune i Innlandet fylke. Ulven ble skutt under to timer etter at det ble gitt fellingstillatelse. Ulven på bildet stammer fra en tidligere felling. Illustrasjonsfoto: Statens naturoppsyn / NTB

Fredag kveld ble en ulv skutt ved Jønsberg i Stange kommune i Innlandet. Ulven ble få timer tidligere sett nær bebyggelse.

Kuriosa og kjendiser: Ved 18.30-tiden ble ulven for første gang observert i Sandvika i tettstedet Ottestad i Stange, skriver Hamar Arbeiderblad.Like etter klokken 22.00 fredag kveld kom meldinger om at ulven er skutt i området ved Jønsberg i Stange.
Statsforvalteren i Innlandet ga fellingstillatelse på ulven mindre enn to timer før den ble skutt.
Det er ikke formelt bekreftet at det er ulven som ble observert tidligere, som ble skutt fredag kveld, men Statens Naturoppsyn bekrefter overfor avisen at en ulv er skutt i området.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige