Trump-kritiker Marjorie Taylor Greene gir seg i Kongressen
Den tidligere Trump-tilhengeren Marjorie Taylor Greene, som etter hvert har blitt en krass kritiker, sier hun går av som kongressmedlem i januar.
Politikk: Greene, som er republikaner og representerer delstaten Georgia, har lagt ut en mer enn 10 minutter lang video i sosiale medier der hun redegjør for at hun trekker seg. Hun hevder blant annet at hun «alltid er blitt foraktet i Washington og aldri passet inn».
Greene sier hennes siste dag i Representantenes hus blir 5. januar.
Beskjeden kommer i kjølvannet av en åpen krangel og brudd med president Donald Trump den siste tiden. Hun har blant annet anklaget ham for å ha strittet imot frigivelse av etterforskningsdokumentene om den overgrepsdømte finansmannen Jeffrey Epstein. Green har også kritisert presidentens utenriks- og helsepolitikk.
Trump svarte med å kalle Green en «forræder» og si at han ville støtte en kandidat som utfordret henne i mellomvalget neste år.
(©NTB)








