Connect with us

NTB

Trump: Et hovedmål å få slutt på krigen i Ukraina

President Donald Trump sier det er en hovedmålsetting for ham å få slutt på krigen i Ukraina. President Donald Trump sier det er en hovedmålsetting for ham å få slutt på krigen i Ukraina.

Published

on

President Donald Trump og Tysklands forbundskansler Friedrich Merz i Det ovale kontor tirsdag. Trump sier at en stans i krigen i Ukraina er et hovedmål. Foto: Mark Schiefelbein / AP / NTB

President Donald Trump sier det er en hovedmålsetting for ham å få slutt på krigen i Ukraina.

ukraina: Under et møte med Tysklands forbundskansler Friedrich Merz i Det ovale kontor sa presidenten at det er et «veldig hat» mellom Russlands president Vladimir Putin og Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj.

Like etter valget i 2024 sa Trump at han ville få slutt på krigen i løpet av 24 timer som president. Mange diplomatiske framstøt fra USA i tiden etter har vist at meklingen har kjørt seg fast.

– Noen ganger skylder jeg på den ene, noen ganger på den andre, sa Trump tirsdag.

Den amerikanske presidenten er kjent for sin omskiftelige politikk overfor krigen i Ukraina og er ofte beskyldt for å ytre standpunkter som ligger tett opp til Russlands.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige