Connect with us

NTB

Tre personer reddet fra kantret fiskebåt i Lofoten

Alle tre som var på fiskebåten som kantret i havet utenfor Leknes i Lofoten, var blitt hentet opp av redningsmannskaper klokka 20.38 torsdag kveld. Alle tre som var på fiskebåten som kantret i havet utenfor Leknes i Lofoten, var blitt hentet opp av redningsmannskaper klokka 20.38 torsdag kveld.

Published

on

Flakstad 20260402. Redningsskøyten RS 125 Det Norske Veritas (blå pil) på vei til en båt med tre personer som har kantret utenfor Leknes i Nordland. Foto: Skjermdump fra MarineTraffic / NTB

Alle tre som var på fiskebåten som kantret i havet utenfor Leknes i Lofoten, var blitt hentet opp av redningsmannskaper klokka 20.38 torsdag kveld.

Innenriks: – Vi har fått bekreftet fra redningshelikopteret og redningsskøyta at de er plukket opp klokka 20.38 torsdag kveld, opplyser redningsleder Alexander Åkerøy Hundal ved Hovedredningssentralen Nord-Norge til NTB torsdag kveld.

Redningsmannskapene hadde lenge telefonisk kontakt med de tre som var på fiskebåten som gikk rundt utenfor Flakstad i Lofoten ved 19.45-tiden torsdag kveld.

Ett barn og to voksne befant seg i fartøyet da det gikk rundt.

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige