Menu
zambu Foto: Daniel DeNiazi
ARKIVBILDE: Daniel Deniazi

Trafikkulykke ved Grindavatnet i Tysvær – bilfører i sjokk

Nødetatene rykket ut til Skjoldastraumvegen søndag ettermiddag etter melding om trafikkulykke med store materielle skader.

Av Egil M Solberg | 01.06.2025 15:53:55

Trafikk: Like etter klokken 15.30 søndag fikk politiet melding om en trafikkulykke ved Grindavatnet i Tysvær. Én bil var involvert, og det ble meldt om mulig røykutvikling fra motoren.

Ifølge oppdragsleder Anders Oppedal i politiet var bilføreren ute av kjøretøyet da nødetatene ankom stedet. Føreren fremsto i sjokk, men skal ikke være alvorlig skadet.

Det er store materielle skader på både kjøretøyet og autovernet. Det var ingen pågående brann da brannvesenet kom til stedet. Årsaken til ulykken er foreløpig ukjent.

Trafikken ble dirigert forbi ulykkesstedet i ett kjørefelt mens opprydningsarbeid pågikk. Politiet har opprettet sak på hendelsen.

– Bilfører kjøres til sykehus i ambulanse for videre oppfølgning. Politiet foretar avhør av vitner og undersøkelser på skadestedet. Sak opprettes, opplyser operasjonslederen.

Flere nyheter: