Connect with us

NTB

To tiltalt etter Blomqvist-brekk på Fornebu

To menn, en i 40-årene og en i 50-årene, er tiltalt etter smykke- og klokketyveriet hos Blomqvist Nettauksjon på Fornebu i slutten av november i fjor. To menn, en i 40-årene og en i 50-årene, er tiltalt etter smykke- og klokketyveriet hos Blomqvist Nettauksjon på Fornebu i slutten av november i fjor.

Published

on

Innbruddet skjedde hos Blomqvist Nettauksjon på Fornebu i slutten av november i fjor. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

To menn, en i 40-årene og en i 50-årene, er tiltalt etter smykke- og klokketyveriet hos Blomqvist Nettauksjon på Fornebu i slutten av november i fjor.

Innenriks: Verdier for nærmere 900.000 kroner ble stjålet fra auksjonshuset. To personer tok seg inn ved å rygge en bil inn i lokalet. Glassfasaden ble knust da de banet seg vei inn.

– Min klient erkjenner å ha brutt seg inn og stjålet fra Blomqvist, sier forsvareren til mannen i 50-årene, advokat Sugin Varatharajan, til Budstikka.

Advokat Espen Wangberg, som representerer mannen i 40-årene, ønsker ikke å kommentere saken.

Daglig leder Knut Forsberg i Blomqvist opplyste etter innbruddet at gjerningspersonene var inne i lokalet i bare 30 sekunder.

Annonse

Mannen i 50-årene er i tillegg tiltalt for flere andre forhold. Han skal i februar i fjor ha brutt seg inn i et lagerlokale i Oslo og stjålet lydutstyr til en verdi av rundt 950.000 kroner. Han er også tiltalt for å ha tatt seg inn på en byggeplass i Hegdehaugsveien i juni 2025 og stjålet verktøy.

Tiltalen omfatter også skadeverk mot et garasjeanlegg på Hovin i Oslo, ruspåvirket kjøring uten gyldig førerkort, oppbevaring av nær 900 diazepamtabletter og en mindre mengde cannabis.

Mannen i 40-årene er dessuten tiltalt for å ha stjålet to bilskilt i forkant av innbruddet på Fornebu.

Rettssaken starter i Oslo tingrett 17. august. Det er satt av fire dager til behandlingen av saken.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige