Menu
Kystvakten og en redningsskøyte til stede i forbindelse med en båtulykke ved Filtvet tirsdag formiddag. Foto: Terje Pedersen / NTB

To båter kolliderte i Oslofjorden

En seilbåt og en motorbåt kolliderte sør for Filtvet fyr i Asker, tirsdag formiddag. Tre personer var involvert i ulykken, men er uskadet.

Av NTB | 22.07.2025 10:33:57

Ulykker og naturkatastrofer: – Det beskrives som et kraftig smell, skrev operasjonsleder Vidar Pedersen i Oslo politidistrikt i politiloggen klokken 9.24.

Motorbåten havnet oppå seilbåten i kollisjonen.

Nødetatene rykket ut til stedet og Hovedredningssentralen koordinerte oppdraget. Kystvakten og redningsskøyta bisto i aksjonen. Det gjorde også andre sivile båter i nærheten.

– Første melding fra stedet tyder på at det har gått bra med de tre personene som har vært involvert i ulykken, opplyses det.

Hovedredningssentralen Sør-Norge skriver i en melding på X at situasjonen ble raskt avklart og at ingen fremstår skadet etter ulykken. Redningshelikopter var på vei til stedet, men ble sendt i retur.