Terje Rød-Larsen er avhørt av Økokrim
Terje Rød-Larsen har vært til innledende avhør hos Økokrim, bekrefter de og forsvarer John Christian Elden.
Kuriosa og kjendiser: – Siktelsen viser ikke til konkrete handlinger, noe som gjør det vanskelig å vite hva han direkte er mistenkt for, sier Elden til NRK.
Avhøret har vært holdt i Oslo, skriver Aftenposten. Rød-Larsen har tidligere i februar oppholdt seg i utlandet.
Rød-Larsen ble mandag i forrige uke siktet for medvirkning til grov korrupsjon. Han nekter straffskyld.
– Terje Rød-Larsen samarbeider fullt ut med Økokrim og har gitt en inngående forklaring om samtlige forhold det er stilt spørsmål ved, skriver Elden til E24.
Økokrim skriver i en pressemelding torsdag at det er gjennomført flere etterforskningsskritt, blant annet innhenting av dokumenter og vitneavhør.
– Vi kan bekrefte å ha gjennomført avhør av Terje Rød-Larsen i Oslo. Han har svart på våre spørsmål, og vi har inntrykk av at han ønsker å samarbeide med Økokrim, sier påtaleansvarlig Marianne Bender.
Økokrim sier de kommer til å kontakte relevante utenlandske politimyndigheter.
– Etterforskningene er omfattende og kommer til å ta tid. Av hensyn til etterforskningen er det ikke ønskelig å opplyse om detaljer i innretningen av dette arbeidet, sier Bender.
Rød-Larsen har beklaget sin relasjon til den straffedømte seksualforbryteren.
Hans kone Mona Juul er siktet for grov korrupsjon. Hun har tidligere forklart seg for Økokrim og mener det ikke er grunnlag for siktelsen.







