Menu
Nicolai Budkov Kjær. Foto: Lise Åserud / NTB

Stortalentet Kjær møter kineser i kampen mot Monaco-billett

Tennisspiller Nicolai Budkov Kjær (18) skal måle krefter med Bu Yunchaokete i den første kvalifiseringsrunden av Masters1000-turneringen i Monaco.

Av NTB | 04.04.2025 19:42:12

Sport: Kineseren, som er rangert som verdens 67. beste tennisspiller, er første hinder i kvalifiseringen. En ny kamp må vinnes for at Kjær får plass i hovedturneringen med Casper Ruud og de andre stjernene.

Kjær har tatt store steg den siste tiden. I fjor var han verdens beste juniorspiller. I vinter vant han sin første turnering på seniornivå da han slo landsmann Viktor Durasovic i en Challenger-turnering, nivået under ATP-touren.

Masters 1000, derimot, er det neste høyeste nivået av turneringer og er like under de fire Grand Slam-turneringene. Det spilles ni Masters-turneringer gjennom året.

Casper Ruud er fjerdeseedet og direktekvalifisert til 2. runde. Der møter han enten Brandon Nakashima eller Roberto Bautista Agut.

(©NTB)

Flere nyheter: