Connect with us

NTB

Støre om rentekuttet: – Gledelig

Published

on

Statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) sier han er fornøyd med utfallet av forhandlingene om revidert nasjonalbudsjett. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) gleder seg over rentekuttet fra Norges Bank.

Økonomi og næringsliv: – Det er gledelig at Norges Bank setter ned renten i dag. Det er en spesielt god nyhet for alle som har lån, sier han i en uttalelse til NTB.Statsministeren tar noe av æren. Han mener ansvarlige lønnsoppgjør mellom partene i arbeidslivet har vært med på å danne et godt grunnlag for kuttet.
– Både i fjor og i år stiger lønningene mer enn prisene, og folk får bedre råd. Regjeringen har ført en ansvarlig og trygg økonomisk politikk, og partene i arbeidslivet har blitt enige om ansvarlige lønnsoppgjør, slik at prisveksten kan fortsette ned og være med på å legge grunnlaget for rentekutt, sier han videre.
Også tidligere finansminister Trygve Slagsvold Vedum Slagsvold (Sp) jubler.
– Dette er en god nyhet, nå er jeg utrolig glad, sier han.

Live
Neste
Spilles
Forrige