Menu
Mange vil konfirmere seg borgerlig. Påmeldingen hos Human-Etisk Forbund måtte settes på pause for å unngå at nettsiden skulle kollapse. Foto: Carina Johansen / NTB

Stor pågang for borgerlig konfirmasjon

Påmeldingen til neste års humanistisk konfirmasjon åpnet mandag. Stor pågang førte til at nettsiden ble overbelastet.

Av NTB | 02.06.2025 15:03:25

Livssyn og religion: Da påmeldingen åpnet på nett klokken 9, ventet allerede 8000 personer i kø for å melde seg på.

Den store pågangen førte til at systemet ble overbelastet, og det ble full stans i om lag en time.

Likevel slo de rekorder. På en og en halv time kom det nesten 5000 påmeldte konfirmanter, og de nådde 7000 påmeldte fire timer tidligere enn i fjor.

De siste årene har Human-Etisk Forbund hatt rundt 15.000 konfirmanter – omtrent 20 prosent av årskullet.

Påmeldingen som åpnet mandag, var kun for medlemmer av Human-Etisk Forbund. Ordinær påmelding starter 10. juni klokka 9.

(©NTB)

Flere nyheter: