Stjerner faller som fluer i Wimbledon – verdenstreeren også ute
Alexander Zverev er den hittil siste i rekken av store stjerner som er utslått i Grand Slam-turneringen Wimbledon i tennis.
Sport: Zverev tapte for franske Arthur Rinderknech i første runde på gresset i London tirsdag. Rinderknech vant med settsifrene 7-6 (7-3), 6-7 (8-10), 6-3, 6-7 (5-7), 6-4. Oppgjøret varte i fire timer og 40 minutter.
Zverev har fjerde runde som beste resultat i Wimbledon. Dit kom han i fjor.
Tidligere har både Holger Rune, Daniil Medvedev og Matteo Berrettini røket ut av storturneringen i 1. runde. Italienske Lorenzo Musetti (7.-seedet) led samme skjebne tidligere tirsdag med tap for georgiske Nikoloz Basilashvili.
Verdensener Jannik Sinner tok seg enkelt videre til andre runde med seier over landsmannen Luca Nardi tirsdag.
Til tross for at Rune er ute har danskene en spiller videre til andre runde. August Holmgren imponerte stort da han slo franske Quentin Halys i strake sett tidligere tirsdag.
Casper Ruud er ikke med i årets utgave som følge av en skade.
(©NTB)