Sterk vind truer Trond Mohn Games i Bergen – øvelser kan bli flyttet
Vindkast opp mot 20 meter i sekundet gjør at det kan bli store utfordringer med å få avviklet kveldens Trond Mohn Games i friidrett.
Av NTB | 03.06.2025 14:09:55
Sport: Vind er noe av det som skaper mest trøbbel for arrangører av friidrettsstevner. Det er værtjenesten Yr som spår kraftig vind fra sør.
– Vi har fått godkjent at vi kan ta bort de digitale resultattavlene som står ute på stadion, spesielt ved de tekniske øvelsene. Det er dyre saker som kan bli ødelagt, sier Eddie Ebbesvik i arrangørstaben til Bergens Tidende.
Trond Mohn Games avvikles på Fana stadion.
– Stavkonkurransen kan også bli flyttet inn i Høiehallen. Den blir i så fall overført på storskjerm, sier Ebbesvik.
Det er solgt over 1000 billetter til kveldens konkurranser. Narve Gilje Nordås er en av profilene som skal i aksjon. Nordås løper 3000 meter.
(©NTB)