LIVESENTER
Menu
Robert MacIntyre på vei mot seier i Links-mesterskapet i Skottland. Foto: Jane Barlow, PA via AP / NTB

Sterk 5.-plass til Reitan i Links-mesterskapet da MacIntyre vant på hjemmebane

Ryder Cup-helten Robert MacIntyre ble første skotske vinner av Links-mesterskapet på 20 år. Kristoffer Reitan endte på en sterk delt 5.-plass.

Av NTB | 05.10.2025 20:03:13

Sport: MacIntyre bidro med halvannet poeng i Europas bragdseier over USA forrige helg. Seieren tok han i parspill med Viktor Hovland før nordmannen måtte trekke seg fra videre spill med skade.

I helgen ble MacIntyre hyllet på hjemmebane og heiet fram til seier i en turnering som på grunn av stormen Amys herjinger ble kuttet inn fra fire til tre runder.

Med tre 66-runder, en hver på Kingsbarns, Carnoustie og St. Andrews Old Course, endte han fire slag foran sin Ryder Cup-lagkamerat Tyrrell Hatton, som tok 2.-plassen.

Det var engelske Hatton som sist søndag sikret halvpoenget som betydde at Europa forsvarte trofeet.

MacIntyre er første skotske vinner av Links-turneringen siden Colin Montgomerie i 2005.

– Det er fantastisk, men jeg vet ikke hvordan jeg skal matche feiringen vi hadde sist søndag i USA. Jeg skal iallfall prøve, sa MacIntyre.

Reitan har vært strålende på europatouren denne sesongen og har sikret spill på PGA-touren neste år. Med runder på 67 (Carnoustie), 69 (Kingsbarns) og 68 slag (Old Course) delte han 5.-plassen med fem andre spillere.

Det ga en premiesum på 1,38 millioner kroner. MacIntyre fikk 8,1 millioner kroner for seieren.

(©NTB)

Flere nyheter: