NTB
Spurs-nedrykk kan bli kostbart – også for spillerne
Tottenham har angivelig avtaler på plass som gjør at de fleste av lagets spillere må ta et solid lønnskutt dersom de rykker ned fra Premier League. Tottenham har angivelig avtaler på plass som gjør at de fleste av lagets spillere må ta et solid lønnskutt dersom de rykker ned fra Premier League.
Tottenham har angivelig avtaler på plass som gjør at de fleste av lagets spillere må ta et solid lønnskutt dersom de rykker ned fra Premier League.
Sport: Det melder den velrenommerte The Athletic-journalisten David Ornstein. The Sun skriver at de sitter på de samme opplysningene.
Nedrykksspøkelset har begynt å true Spurs etter fire strake tap i Premier League. Laget ligger bare fire poeng over nedrykksstreken, og sparkingen av manager Thomas Frank har ikke gitt noen umiddelbar effekt.
Dersom Igor Tudor ikke skulle få Spurs-skuta på rett kjøl, og sesongen ender med nedrykk til mesterskapsserien, vil det bety omfattende lønnskutt i Nord-London.
Årsaken er nedrykksklausuler i Tottenham-spillernes kontrakter, og det gjelder for alle spillerne som ble hentet inn mens Daniel Levy var toppsjef i klubben. Han ga seg i september, og siden har Spurs bare hentet to spillere: Conor Gallagher og Souza.
The Athletic hevder å vite at spillerne vil måtte godta lønnskutt på rundt 50 prosent. Det er imidlertid ikke kjent om Gallagher og Souza har slike klausuler i sine kontrakter.
Det gjenstår ti serierunder i Premier League, og Tottenhams neste oppgave er hjemmekamp mot Crystal Palace torsdag.
Spurs har ikke spilt på nivå to siden 1977/78-sesongen, men har heller ikke vunnet en eneste seriekamp i 2026.
(©NTB)
