Menu
Ingrid Syrstad Engens framtid er usikker. Foto: Ole Martin Wold / NTB

Spansk avis: Nyopprykket London-klubb i førersetet i kampen om Syrstad Engen

Ingrid Syrstad Engen meldes å være på vei bort fra Barcelona. Ifølge den spanske avisen Sport er London City Lionesses lengst fram i køen av beilere.

Av NTB | 05.06.2025 12:18:40

Sport: Lørdag spiller Barcelona spansk cupfinale mot Atletico Madrid. I etterkant er det ventet at det vil komme en avklaring rundt framtiden til flere av lagets spillere.

Ingrid Syrstad Engen er blant dem de råder usikkerhet rundt om gir seg i klubben. Den trønderske midtbanespilleren har kontrakt som utløper i sommer.

Allerede i forrige måned meldte det spanske nettstedet Relevo at Engen kommer til å forlate den spanske storklubben. Onsdag skriver Sport om det samme.

Ifølge avisen er London City Lionesses best posisjonert til å sikre seg den norske landslagsprofilens tjenester.

Den hardtsatsende London-klubben spilte sist sesong på nest øverste nivå i engelsk fotball, men rykket opp til superligaen. Eier er blant andre den koreanske forretningskvinnen Michele Kang, som også eier franske Lyon og amerikanske Washington Spirit.

Engen har også vært satt i forbindelse med en overgang til Lyon.

Spillerstallen til London City Lionesses består allerede av blant andre tidligere Barcelona-spiller Maria Pérez og profiler som den svenske duoen Kosovare Asllani og Sofia Jakobsson.

Engen har spilt mye for Barcelona denne sesongen, men har ikke fåt sjansen i de største kampene i Champions League.

Trønderen har vært tilbakeholden med å kommentere sin egen framtid.

(©NTB)