Connect with us

NTB

Spansk avis: Dani Alves har betalt kausjonen og kan løslates fra fengsel

Published

on

Dani Alves kan løslates fra fengsel. Foto: D. Zorrakino / AP / NTB

Fotballstjernen Dani Alves har betalt kausjonssummen på én million euro som gjør at han kan løslates midlertidig fra fengsel i Barcelona, melder La Vanguardia.

Kriminalitet og rettsvesen: Avisen direkterapporterer fra rettsmøtet om en mulig løslatelse av den voldtektsdømte brasilianeren og melder mandag formiddag at Alves har klart å samle sammen pengene han trengte.

Fredag ble det klart at Alves ikke hadde nok penger til å betale seg ut av fengselet, og dermed måtte han sitte der også i helgen.

Det var onsdag i forrige uke at en domstol i Barcelona besluttet at Alves kunne løslates mot kausjon i påvente av ankesaken mot ham.

Den tidligere stjernebacken ble i februar dømt til fire og et halvt års fengsel for å ha voldtatt en kvinne.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige