Skjalg Fjellheim ferdig som Helse nord-direktør etter nyttår
Tidligere journalist og redaktør Skjalg Fjellheim har sagt opp direktørstillingen sin i Helse nord og slutter ved årsskifte.
Politikk: – Det er mitt valg, og vi skilles som gode venner, sier Fjellheim til avisa Nordlys.
Planen videre er å drive egen virksomhet, fortsetter han.
Fjellheim har lang journalistisk erfaring og ble i 2016 politisk redaktør i Nordlys. Han forlot stillingen for å bli direktør for kommunikasjon og samfunnskontakt i Helse nord høsten 2023.
Ett år senere tok han permisjon fra jobben for å bli statssekretær i Finansdepartementet under Trygve Slagsvold Vedum (Sp). Da Sp gikk ut av regjering i februar, gikk Fjellheim tilbake til Helse nord.
Helse nord bekrefter at de har mottatt oppsigelsen.
– Jeg vil takke for hans gode bidrag til Helse nord og ledergruppen i tiden han har vært ansatt. Jeg respekterer og forstår at han ønsker å gjøre noe annet fremover, sier administrerende direktør Marit Lind i Helse nord i en epost til Nordlys.
(©NTB)