reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Lasse Berg Johnsen ble vist det røde kortet i Malmös europaligakamp torsdag. Foto: Petr David Josek / AP / NTB

Skadekaos og norsk utvisning i Malmö-tap

Lasse Berg Johnsen fikk rødt kort og skadene kom tett da Malmö røk 0-3 for Viktoria Plzen i europaligaens seriespill.

Av NTB | 02.10.2025 20:53:37

Sport: Johnsen, som scoret i åpningskampen mot Ludogorets for en uke siden, fikk to gule kort i 1. omgang i bortekampen i Tsjekkia. Før det hadde svenskene mistet både midtstopperveteranen Pontus Jansson og angrepsprofil Anders Christiansen til skader.

Den tidligere Premier League-spilleren Matej Vydra sendte Viktoria i føringen før Rafiu Durosinmi la på til 2-0 etter Johnsens utvisning.

I tillegg til Johnsen startet Colin Rösler for Malmö. Oliver Berg ble byttet inn i pausen og måtte se Karel Spacil score tsjekkernes tredje.

Landslagsuttatte Torbjørn Heggem satt hele kampen på benken da hans Bologna spilte 1-1 mot Freiburg i europaligaen.

I conferenceligaen hadde Crystal Palace få problemer med å slå Dynamo Kyiv 2-0. Daniel Muñoz og Eddie Nketiah scoret målene for Premier League-klubben som er ubeseiret på 19 kamper. 16. april var sist London-laget gikk på et nederlag.

(©NTB)

Flere nyheter: