Menu
Carlos Alcaraz tok seg til finale i Roland-Garros. Foto: Aurelien Morissard / AP / NTB

Sinner slo ut Djokovic i Roland-Garros – møter tittelforsvarer Alcaraz i finalen

Italienske Jannik Sinner vant stjerneduellen mot Novak Djokovic i semifinalen i Roland-Garros. Regjerende mester Carlos Alcaraz venter i finalen.

Av NTB | 06.06.2025 22:59:28

Sport: Sinner tok seg til sin første finale i Roland-Garros. Djokovic ble slått i tre sett med sifrene 6-4, 7-5, 6-3 (7-3) i den siste semifinalen i Paris.

Verdenseneren kom nylig tilbake fra en dopingkarantene. Før den gikk han til topps i de to foregående Grand Slam-turneringene (Australian Open i 2025 og US Open i 2024).

Djokovic er tennissportens mestvinnende Grand Slam-spiller med sine 24 titler. Den siste kom i US Open i 2023, og samme år vant han Roland-Garros for tredje gang etter å ha slått Casper Ruud i finalen.

Alcaraz tok seg videre i sin semifinale da motstander Lorenzo Musetti måtte trekke seg i det fjerde settet.

Spanske Alcaraz ledet på det tidspunktet med settsifrene 4-6, 7-6 (7-3), 6-0, 2-0.

Italieneren var sjanseløs i det tredje settet og fikk behandling for en skade. Det hjalp ikke Musetti nok til å fortsette kampen og 23-åringen gikk opp til nettet for å takke for kampen kort tid inn i det fjerde settet.

Alcaraz vant fjorårets utgave av Roland-Garros etter seier mot tyske Alexander Zverev i finalen. Nå kan han forsvare tittelen i Paris og ta sin femte Grand Slam-tittel i karrieren.

22-åringen har også vunnet Wimbledon de to siste årene og US Open i 2022.

(©NTB)