Sean «Diddy» Combs funnet skyldig i to av fem tiltalepunkter
Sean «Diddy» Combs er funnet skyldig i to av fem tiltalepunkter, men frikjent for to av de mer alvorlige punktene om menneskehandel og organisert kriminalitet.
Kriminalitet og rettsvesen: Combs sto overfor alvorlige anklager om voldtekt, seksuelle overgrep og menneskehandel gjennom to tiår.
Rapperen var tiltalt på fem punkter og ble dømt for to av dem. Han er ikke funnet skyldig i det mest alvorlige punktet – organisert kriminalitet.
Rettssaken har pågått siden 5. mai. Aktoratet og påtalemyndigheten har i rettssaken presentert helt vidt forskjellige syn på hva saken dreier seg om.
Påtalemyndigheten mente Combs drev et «sexforbryterimperium» som varte fra 2004 og fram til 2024.
55-åringen har på sin side vært tydelig på at han nekter straffskyld på alle tiltalepunkter. Hans forsvarere mener anklagene er sterkt overdrevne og mener sexhandlingene har vært frivillige.
Combs er blant de mest kjente hiphop-produsentene og rapperne i USA. Han har vunnet tre Grammy-priser og har stått bak tungvektere som blant andre Notorious B.I.G., Mary J. Blige og Usher.