NTB
Rutte forklarer hvorfor han kalte Trump for «daddy»
Natos generalsekretær Mark Rutte kalte USAs president Donald Trump for «Daddy», altså pappa, i Haag i fjor. Under et pressetreff forklarte han hvorfor. Natos generalsekretær Mark Rutte kalte USAs president Donald Trump for «Daddy», altså pappa, i Haag i fjor. Under et pressetreff forklarte han hvorfor.

Natos generalsekretær Mark Rutte kalte USAs president Donald Trump for «Daddy», altså pappa, i Haag i fjor. Under et pressetreff forklarte han hvorfor.
USAs: Rutte forklarte at meldingen kom som følge av et formøte til toppmøtet i Haag, der Trump var veldig sint på Iran og Israel.
– På nederlandsk kan man si noe i retning av «noen ganger blir pappa sint». Jeg kalte han altså ikke «min pappa», men jeg må likevel leve med det resten av livet mitt, sa Rutte lattermildt.
Han sa samtidig at han fremdeles står for utspillet, og at det gjør Trump også.
– Han kjøpte T-skjortene våre og laget en film med teksten «Daddy is home», og så dro han hjem til USA. Han er så morsom, og det er derfor jeg liker ham så godt. Men ja, man gjør feil, sa Rutte.
(©NTB)
