Connect with us

NTB

Russland: Operasjonen i Ukraina er veldig vanskelig

Published

on

Spesialoperasjonen i Ukraina er veldig vanskelig, men Russland gjør framgang, lyder det fra Kreml-talsmann Dmitrij Peskov. Russland omtaler på hjemmebane krigføringen i nabolandet som en «militær spesialoperasjon». Foto: Pontus Höök / NTB

Russlands militæroperasjon mot Ukraina er «veldig vanskelig», men den vil fortsette, siteres Kreml-talsmann Dmitrij Peskov på av et statlig russisk nyhetsbyrå.

Politikk: – Den militære spesialoperasjonen fortsetter. Det er en veldig vanskelig operasjon, men vi har selvfølgelig oppnådd visse mål det siste året, siteres Peskov på av Tass onsdag. Utspillet kom i et intervju med en bosnisk TV-kanal onsdag, skriver Tass. Russland har lyktes i å gjøre stor skade på den ukrainske krigsmaskinen, og dette arbeidet vil fortsette, la Peskov til i et langt intervju, der han ellers repeterte mange av de vanlige russiske påstandene om konflikten.
Russiske styrker invaderte Ukraina i februar 2022 for å gjennomføre det Kreml kaller en militær spesialoperasjon. I krigens innledende fase tok russerne kontroll over store landområder, men ukrainske styrker slo tilbake, og en ny motoffensiv er nå på trappene.

Live
Neste
Spilles
Forrige