Connect with us

Lokalt

Russland fraktet Assad til Russland «på tryggest mulig vis», ifølge russisk viseutenriksminister

Published

on

Syrias president Bashar al-Assad besøkte onsdag sin fremste støttespiller, Russlands president Vladimir Putin. Foto: Sputnik / AP / NTB

Syrias avsatte president Bashar al-Assad befinner seg i Russland, bekrefter den russiske viseutenriksministeren Sergej Riabkov overfor NBC.

Politikk: Russiske statlige medier har siden søndag sitert ikke navngitte kilder i Kreml som opplyste at Assad og familien flyktet til Russland da opprørere inntok Damaskus.

– Jeg aner ikke hva som skjer med ham akkurat nå, og la til at det «ville være veldig galt for meg å utdype hva som skjedde og hvordan det ble løst, sa Russlands viseutenriksminister Sergei Ryabkov til NBC News i et eksklusivt intervju tirsdag.
Russlands regjering bekreftet mandag at Assad har fått tilbud om asyl. Tirsdagens uttalelse til NBC er den russiske regjeringens første offentlige bekreftelse på at Assad.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige