Connect with us

NTB

Roligere natt i Frankrike – 16 personer pågrepet

Published

on

Demonstrasjonene i Frankrike fortsetter å avta etter å ha nådd en topp i helgen. Politiet er fortsatt kraftig oppbemannet med 45.00 politifolk i gatene, ifølge innenriksdepartementet. Arkivfoto: Lewis Joly / AP / NTB

Stemningen fortsetter å roe seg i Frankrike etter en drøy uke med opptøyer. Natt til onsdag ble 16 personer pågrepet.

Krig og konflikter: Sju av nattens pågripelser skjedde i Paris og omegn. Åtte bygninger fikk skader, mens 159 biler og 202 søppelkasser eller andre gjenstander ble påtent.Politiet er fortsatt kraftig oppbemannet, med 45.000 politifolk som patruljerer gatene, opplyser innenriksdepartementet.
Den mest omfattende urbane volden i Frankrike på mange år ble utløst etter at en 17-åring ble skutt og drept av politiet i en Paris-forstad forrige uke. Opptøyene nådde en topp i helgen, da 1300 personer ble pågrepet i løpet av én natt.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige