Connect with us

NTB

Rettssaken etter Sian-påkjørselen går i januar neste år

Published

on

Bilen til Sian-leder Lars Thorsen havnet på taket etter påkjørselen. Foto: Annika Byrde / NTB

Rettssaken mot de to kvinnene som er tiltalt etter at en bil med fem Sian-medlemmer ble påkjørt i høy fart på E6 i Oslo, starter 9. januar neste år.

Kriminalitet og rettsvesen: Det er satt av tre rettsdager til saken, viser berammingslista til Oslo tingrett.En kvinne i 20-årene og en kvinne i 40-årene er tiltalt for grov kroppsskade etter at de i høy fart kjørte inn i en bil med fem Sian-medlemmer på E6 ved Mortensrud i Oslo 2. juli i fjor. Påkjørselen førte til at bilen kom ut av kontroll og landet på taket.
I bilen satt blant andre Sian-leder Lars Thorsen. En av passasjerene ble påført et brudd i ryggen, mens de øvrige passasjerene fikk lettere skader.
Kvinnen i 20-årene er også tiltalt for å ha truet med kniv under hendelsen, og for å ha kjørt i ruset tilstand etter at det ble funnet spor av sovemedisin i blodet hennes.
Hendelsen skjedde kort tid etter at Sian-medlemmene hadde satt fyr på en koran utenfor moskeen på Mortensrud. Politiet har tidligere sagt at de tror dette var motivet for påkjørselen.
Begge kvinnene har tidligere nektet straffskyld.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige