Menu
Henny Reistad glitret da Esbjerg tok 3.-plassen i mesterligaen i håndball. Foto: Vadim Ghirda / AP / NTB

Reistad-show tok Esbjerg til CL-medalje

Henny Reistad slapp seg løs mot slutten og skjøt Esbjerg til 30-27-seier over Metz i kampen om 3.-plassen i Champions League-håndballen.

Av NTB | 01.06.2025 16:44:44

Sport: Med fem mål på rad ble Reistad helt avgjørende i medaljekampen. Hun tok Esbjerg fra 23-25 til 28-26.

Rykket tok knekken på Metz. Utfallet ble det samme som i fjor da Esbjerg vant 37-33.

Begge de to lagene har vært i flere semifinaler de siste sesongene, men aldri klart å ta seg til finale. Søndag ledet Esbjerg 17-16 til pause.

Finalehelgen i Budapest ble et dansk mareritt for Metz. I semifinalen kastet det franske laget bort en stor ledelse mot Odense og røk ut etter ekstraomganger.

Reistad stoppet på åtte mål mot Metz. Live Rushfeldt Deila og Sanna Solberg-Isaksen bidro også for Esbjerg.

(©NTB)